Najpopularniejsze Pytania

Czym są unie kredytowe?

Unie kredytowe to spółdzielnie finansowe działające na zasadzie „non profit”, których właścicielami są ich członkowie. To właśnie odróżnia Unię Kredytową (Polish-American FCU) od innych instytucji finansowych.

Członkowie pomagają sobie nawzajem, przekazując pieniądze do wspólnej puli, z której następnie udzielane są pożyczki dla innych członków. Dochód unii kredytowej, po odjęciu wydatków i rezerw, bezpośrednio wraca do członków w formie niższego oprocentowania kredytów, wyższych dywidend z oszczędności i wielu bezpłatnych usług. Każdy pełnoprawny członek ma prawo głosu w wyborach Zarządu Unii, niezależnie od kwoty środków przechowywanych na koncie. Nie ma specjalnej grupy udziałowców lub właścicieli, która miałaby większy niż inni udział w zyskach. Zyskują wszyscy członkowie, indywidualnie i zbiorowo.

Ponad 85 milionów Amerykanów należy do unii kredytowych. Z badań wynika, że konsumenci są bardziej zadowoleni z unii kredytowych niż z jakichkolwiek innych dostawców usług finansowych.

W jaki sposób mogę dołączyć do Unii Kredytowej?

Aby dołączyć do Unii Kredytowej, trzeba być członkiem jednej z organizacji wymienionych na liście naszych Organizacji Sponsorujących. Następnie należy otworzyć rachunek oszczędnościowy Polish-American FCU z minimalnym depozytem 25 USD, który należy utrzymywać przez cały czas. Członkostwo to paszport do świata usług naszej unii kredytowej. Otrzymawszy status członka, można złożyć wniosek o otwarcie kolejnych rachunków – np. czekowego, udzielenie pożyczki, wystawienie karty kredytowej, itp. Aby dowiedzieć się więcej o członkostwie w Polish-American FCU, proszę odwiedzić jeden z naszych oddziałów – w Troy albo Hamtramck – lub naszą stronę internetową pod adresem www.mypafcu.com albo www.uniakredytowa.com. Można też wypełnić nasz wstępny formularz kwalifikacyjny dostępny na stronie internetowej.

Jaki jest numer rozliczeniowy (routing number) unii kredytowej?

Numer rozliczeniowy Polish-American FCU to 272486407. Innym zwrotem na numer rozliczeniowy jest numer „ABA” albo numer routing transit. Znajdą go Państwo w lewym dolnym rogu swoich czeków.

Jak mogę się zalogować do usługi bankowości domowej?

  1. Aby zalogować się do Bankowości Domowej, należy najpierw się zarejestrować i skonfigurować ustawienia. Jeśli jeszcze nie są Państwo zarejestrowani, proszę kliknąć link Pierwszy raz i postępować zgodnie z instrukcjami.
  2. Jeśli są już Państwo zarejestrowani, proszę się zalogować na stronie głównej Polish-American FCU (www.mypafcu.com albo www.uniakredytowa.com). Wystarczy wpisać swój Numer członkowski i Hasło w podanych polach i kliknąć Zaloguj.
  3. Na następnym ekranie zostaną Państwo poproszeni o odpowiedź na pytanie, które zostało wybrane w ramach konfiguracji usługi Bankowości Domowej.
  4. Po kliknięciu Zaloguj, zostaną Państwo zalogowani na stronę bankowości domowej, gdzie będą Państwo mieć dostęp do swoich kont i usługi płatności rachunków.

Co mam zrobić, jeśli nie uda mi się zalogować do usługi bankowości domowej?

W przypadku problemów z zalogowaniem się do bankowości online lub bankowości domowej, proszę skontaktować się z jednym z naszych oddziałów w godzinach 9:30 – 17: 00 EST od poniedziałku do czwartku i 9:30 – 19:00 EST w piątki pod numerem telefonu (248) 619-0440 (Troy) albo (313) 365-1000 (Hamtramck). Nasi pracownicy pomogą Państwu na nowo skonfigurować hasło.

Czy unia kredytowa oferuje bezpłatną usługę opłacania rachunków?

Tak. Mogą Państwo opłacić swoje rachunki 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a usługa jest całkowicie BEZPŁATNA. Wystarczy zalogować się do usługi Bankowości Domowej i kliknąć opcję Zapłać rachunki – zostaną Państwo automatycznie przekierowani do modułu płatności. Po co wydawać pieniądze na koperty, znaczki i wycieczki na pocztę, skoro można oszczędzać, opłacając rachunki z Polish-American FCU? Usługa umożliwia wyświetlenie historii płatności i rachunków oczekujących na opłacenie.

  1. Szybkie i proste planowanie płatności w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.
  2. Opłacanie rachunków z różnych kont czekowych Polish-American FCU.

W jaki sposób można zamówić książeczki czekowe online?

Zamów szybko książeczki czekowe. Zamawianie książeczki czekowej online.

Czy Polish-American FCU oferuje przedpłacone karty upominkowe VISA?

Tak. Polish-American FCU oferuje przedpłacone karty upominkowe VISA za niewielką opłatą. Aby dowiedzieć się więcej, proszę odwiedzić naszą stronę i kliknąć zakładkę Usługi dla Państwa wygody. Aktualna tabela opłat znajduje się pod linkiem Tabela opłat i prowizji w zakładce Oszczędzanie i inwestycje.

W jaki sposób mogę otrzymać kopię mojego raportu kredytowego?

Rząd federalny nakazał każdej z trzech krajowych agencji sprawozdawczości kredytowej – Experian, Equifax i TransUnion – sporządzanie co roku darmowego raportu kredytowego. Darmowy egzemplarz swojego raportu kredytowego można zamówić na stronie www.AnnualCreditReport.com. Według informacji Federalnej Komisji Handlu, annualcreditreport.com jest jedynym autoryzowanym źródłem internetowym. Chociaż jest wiele stron internetowych, które reklamują się udzielaniem „darmowych” raportów kredytowych, po akceptacji przez klienta usługi sporządzenia raportu najczęściej naliczają one opłaty za inne produkty.

W jaki sposób mogę wykonać przelew?

Aby wykonać przelew, należy najpierw wypełnić jeden z naszych formularzy do przelewu (Wniosek o przelew krajowy albo Wniosek o przelew zagraniczny), które można znaleźć w zakładce Formularze na naszej stronie internetowej (www.mypafcu.com albo www.uniakredytowa.com). Należy wypełnić wszystkie pola formularza, podpisać go i opatrzyć datą. Następnie można przekazać formularz osobiście w jednym z naszych dogodnie zlokalizowanych oddziałów. Podpisany i wypełniony formularz można także zeskanować i wysłać e-mailem na adres contact@mypafcu.com lub faksem na numer (313) 365-6321 (Hamtramck) albo (248) 619-3230 (Troy). Niekompletne formularze nie zostaną rozpatrzone.

W jaki sposób mogę zmienić swój adres?

Aby zmienić swój adres, mogą Państwo odwiedzić którykolwiek z naszych oddziałów lub pobrać Formularz zmiany adresu i wysłać go na adres: Polish-American Federal Credit Union 2889 E. Maple Rd Troy, MI 48083. Wysyłając formularz zmiany adresu pocztą, należy uwierzytelnić notarialnie swój podpis. Wniosek o zmianę adresu może złożyć tylko główny właściciel rachunku.

Czy mogę zmienić swój adres przez Internet?

Wnioski o zmianę adresu można składać w którymkolwiek z naszych dogodnie zlokalizowanych oddziałów lub wysłać pocztą tradycyjną. W celu ochrony Państwa i Państwa rachunków, radzimy uwierzytelnić notarialnie podpis w przypadku wysyłania wniosku pocztą.

Czy muszę zamknąć swój rachunek, jeśli przeprowadzę się do innego stanu?

Członkiem Polish-American FCU można być przez całe życie, niezależnie od przeprowadzki czy zmiany pracy. Na naszej stronie internetowej można dowiedzieć się, gdzie znajdują się nasze oddziały w innych placówkach, w których będą Państwo mogli przeprowadzić operacje bankowe. Można też korzystać z usługi Bankowości Domowej lub płatności rachunków za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Go to main navigation